Nadia Bouljihad- Yahouni

Java | Fullstack | Front end | Python | Mendix | Oracle | .Net

Resource Consultant

Aanvraag nummer

78373

Opdracht toegevoegd:

22-04-2026

Locatie:

Den Haag 2595 BT

Klant:

Nationaal Archief

Uren per week:

36 uur

Uiterlijke aanbieddatum:

28-04-2026 08:00

Startdatum opdracht

01-05-2026

Einddatum opdracht

30-04-2027 met optie op verlenging

ZZP

Nee

Front-end developer (React)

Opdrachtbeschrijving
De realisatie van het nieuw te ontwikkelen front-end deel (React) van het nieuw te realiseren Selectiebesluiten Register. Dit wordt een interactieve applicatie die het eenvoudig maakt om selectiebesluiten en onderdelen daarvaan te vinden voor zowel burgers als professionals. Dit is een uitdagende klus omdat de applicatie tevens SEO vriendelijk moet zijn waarvoor ook ServerSide rendering noodzakelijk is. De data komt vanuit een APi die door ons eigen team gemaakt gaat worden. De applicatie zelf moet zonder echte API's kunnen werken met test / mock data.
 Omdat je in een scrum-team werkt die ook regulier onderhoud aan de bestaande website doet kan je hieraan ook bijdragen. Dit team is ondermeer bezig met het ombouwen van verschillende Angular applicaties naar React.

 

Achtergrond opdracht
Selectiebesluiten worden momenteel gebubliceerd in PDF formaat (zoals te vinden op: https://www.nationaalarchief.nl/archiveren/zoeken?activeTab=archive&qf_type_item_term_name=Selectielijst&type_item_term_name=Selectielijst) en zijn op de huidige manier alleen toegankelijk voor professionals die deze opstellen. De nieuwe Archiefwet die komende jaar (2027) ingaat stelt extra voorwaarden aan de toegankelijkheid voor burgers waardoor een gebruiksvriendelijkere oplossing nodig is.

 

Organisatorische context en cultuur
Het Nationaal Archief beheert en presenteert bijna duizend jaar geschiedenis van Nederland. 137 kilometer archieven, 15 miljoen foto's, 300.000 kaarten en tekeningen, en 440 terabyte aan digitale bestanden vormen het geheugen van Nederland. Voor verdere informatie zie www.nationaalarchief.nl

KO-criteria.

Graag de volgende gegevens aanleveren:
  1. Nederlands CV in max. 5 pagina's (eisen dienen duidelijk terug te vinden zijn in het CV)
  2. Ingevuld (Nederlands) offerteformulier (zie bijlage). Een gerichte motivatie graag opnemen in dit document.
  3. Beschikbaarheid en tarief
EISEN
KWIV Profiel
  • Applicatie Ontwikkeling: Front-end developement met moderne front-end libraries en frameworks, met name React. Zowel met client side als server-side rendering en SEO vriendelijke pagina's.

Ervaring

  • React 18 >: 3 bewezen aantal jaren;
  • JavaScript / TypeScript: 5 bewezen aantal jaren;
  • CSS, SCSS, SASS: 5 bewezen aantal jaren;
  • GIT: 3 bewezen aantal jaren;
  • Docker: 3 bewezen aantal jaren;

WENSEN
Competenties
Aantoonbare ervaring met het ontwikkelen van visueel aantrekkelijke (en zoekmachine vriendelijke) React applicaties en ook met moderne native front- end code (Typescript / Javascript SCSS/SASS/CSS, HTML) zonder framework. De kandidaat heeft ervaring met het omzetten van Figma designs naar front-end code. Tevens heeft de kandidaat ervaring met webcomponenten en het onderhouden daarvan in een centrale componenten library, met Storybook als ontwikkel- en documentatieplatform.

 

Aanvullende kennis en ervaring

  • Goede kennis van, en Ervaring met de volgende onderwerpen is een pré:
  • Moderne ui frameworks (zoals Material-UI)
  • Angular projecten
  • PHP/Drupal
  • CI/CD pipelines en Docker

Overige kwaliteits functie wensen
Communicatief, oplossingsgericht, analytisch. Ervaring met Scrum binnen een Agile werkomgeving is een grote pré. We verwachten van onze ervaring ontwikkelaars een drive om tot optimale oplossingen te komen en deze uit te dragen in het team. Onze ontwikkelaars zijn in staat om op niveau te kunnen schakelen en zelfstandig hun weg te kunnen vinden in een complexe code base.

De kandidaat zal deel uit maken van een professioneel, maar vooral ook gezellig scrumteam in Den Haag, waar een open cultuur heerst en toewijding, respect en openheid naar elkaar belangrijke kernwaarden zijn. De ideale kandidaat komt tegemoet aan deze kernwaarden en is bereid om compromissen te sluiten om als team gezamenlijke doelen te bereiken. Ook durft deze feedback te geven én te ontvangen met respect voor ieders kwaliteiten en meningen. Het team werkt zowel op kantoor als vanuit huis in een 50/50 verhouding.