Opdrachtgever
Rijksvastgoedbedrijf
Het Rijksvastgoedbedrijf is de grootste opdrachtgever in Nederland op het gebied van vastgoed. Wij zijn een professionele organisatie met een enorme hoeveelheid beschikbare kennis en ervaring. We beheren ruim 11,7 miljoen vierkante meter bruto vloeroppervlak aan gebouwen en circa 82.000 hectare grond. Onze medewerkers ontwikkelen en beheren onder meer rechtbanken, kazernes, magazijnen, kantoren, musea, gevangenissen, gerechtsgebouwen, paleizen en monumenten. Bij het Rijksvastgoedbedrijf werken project- en procesmanagers, inkopers, contractmanagers, gebouwbeheerders, juristen, restauratiespecialisten, ingenieurs en architecten. Maar ook ecologen en kunsthistorici. Wij zorgen voor beheer en onderhoud, aan- en verkoop, nieuwbouw, verbouw en renovatie én ontwikkeling en herontwikkeling van gebouwen en terreinen.Onze missie: 'Het RVB realiseert en beheert zijn vastgoedportefeuille voor zijn gebruikers en zet gebouwen en terreinen in voor de realisatie van economische en maatschappelijke meerwaarde op basis van beleidsdoelen.', is in 2019 aangescherpt met ‘We willen de waarde van Rijkvastgoed maximaal benutten. We werken daarom samen met andere partijen om niet alleen onze eigen gebouwen, maar ook de hele omgeving te verbeteren. Economie, leefomgeving en natuur varen wel bij wat we doen.’
Zie https://www.rijksvastgoedbedrijf.nl/over-ons/organisatie voor meer informatie over het Rijksvastgoedbedrijf.
Directie Vastgoedbeheer
De directie Vastgoedbeheer beheert de gebouwen, terreinen en gronden van het Rijksvastgoedbedrijf, zowel in de fase van (tijdelijk) gebruik als leegstand. De directie Vastgoedbeheer is een operationele directie. De directie Vastgoedbeheer bestaat uit de afdelingen Assetmanagement, Technische Expertise, Vastgoed Informatiemanagement, Planning, Werkverdeling & Administratie, Realisatie Landelijk en Realisatie Regionaal en Afdeling
Bedrijfsvoering & Uitvoeringstrategie.
Afdeling Vastgoed Informatiemanagement
De afdeling Vastgoed Informatiemanagement zorgt ervoor dat alle vastgoedinformatie op de juiste manier door de organisatie stroomt. Wij zijn verantwoordelijk voor de juistheid, volledigheid en actualiteit van vastgoedinformatie. Als afdeling verwerken we zowel bouwwerk- als geografische informatie in de beheersystemen waarbij de kwaliteit, integriteit en beveiliging van data op orde zijn. Dit betekent onder meer dat wij databases beheren, modelleren in GIS en Revit, integrale sets van CAD-tekeningen en modellen (mede) ontwikkelen, vastgoeddocumentatie beheren en inspecties uitvoeren.
Sectie Regie Vastgoedinformatie
De sectie Regie Vastgoedinformatie (RVI) treedt, namens de afdeling VI, op als ‘eigenaar’ van alle digitale weergaves van het vastgoed. In deze rol ondersteunen we het primaire proces. Daarbij hebben wij het mandaat in de uitvoering als het gaat om het toepassen van informatienormen, gegevensarchitectuur en -vastlegging, informatieherstel, het waarborgen van de informatiepositie van het Rijksvastgoedbedrijf bij inkoop, en gegevenskwaliteit. Als sectie zijn we dan ook verantwoordelijk voor een goede sturing van en afstemming met alle organisatieonderdelen van het Rijksvastgoedbedrijf, inclusief de omgeving. Met andere woorden: wij voeren de regie over de juistheid, volledigheid en actualiteit van vastgoedinformatie gedurende de hele levenscyclus van het vastgoed. Onze sectie is nog in opbouw. De werksfeer is goed en informeel. We hebben allemaal onze eigen verantwoordelijkheden en maken daarnaast graag tijd om elkaar te helpen. Het team bestaat op dit moment uit circa 25 mensen die op vijf verschillende RVB-kantoorlocaties in Nederland werken.
Opdrachtomschrijving
De sectie RVI is voortdurend aan het werk om verbetertrajecten te initiëren en realiseren. Een van de verbetertrajecten is de actualisatie van onze vastgoedinformatie, waaronder het tekenwerk. Vastgoedinformatie wordt binnen het RVB steeds meer centraal gesteld en tekenwerk gezien als strategisch bedrijfsmiddel. Het fundament is gelegd, maar nu moeten we dat in de praktijk ook gaan realiseren. Er is onder andere gewerkt aan een proces om de beschikbaarheid van vastgoedinformatie te onderzoeken en te actualiseren, het informatieonderzoek. Dit onderzoek is al in pilots getest en wordt nu stapsgewijs in de praktijk geïmplementeerd. Naar aanleiding van de implementatie van informatieonderzoeken zijn wij op zoek naar twee projectleiders die een coördinerende rol vanuit de sectie RVI gaan vervullen. Deze projectleiders ondersteunen de RVI-assetbeheerders in hun taak om vastgoedinformatie komend van RVB-projecten goed overgedragen, gearchiveerd en beheerd te krijgen. In ons streven om eerder in RVB-projecten Vastgoed Informatie al goed op orde te krijgen, sluiten RVI-assetbeheerder in het begin van projecten waar nodig/op verzoek aan om na te gaan of informatieonderzoek moet worden uitgevoerd. Indien dat het geval is, gaat de projectleider hiermee (vanuit de afdeling VI/sectie RVI) aan de slag. Landelijk werken en reizen horen bij deze opdracht. Dat betekent:
– overleggen organiseren met in- en externe partijen;
– financieel administratieve taken uitvoeren en budget bewaken;
– inrichten van de digitale omgeving waarin uitwisseling van Vastgoedinformatie plaatsvindt;
– bewaken van de voortgang;
– zorgdragen voor goede communicatie en afstemming met de ASB
o in het bijzonder aan het einde van een traject/verzoek tot informatieonderzoek wanneer duidelijk is, op basis van het informatieonderzoek, welke vervolgstappen ten aanzien van vastgoedinformatie nodig zijn met het daaraan verbonden benodigde budget (want het uit te voeren informatieherstel en het ervoor noodzakelijke budget moeten vervolgens in de uitvoer van het vastgoedproject worden meegenomen).
Profiel van deze twee projectleiders is als volgt:
• Academisch werk en denkniveau met vijf jaar werkervaring bij voorkeur in de richting van informatiemanagement;
• Zelfstandig en resultaatgericht;
• Goede administratieve-
, planning- en organisatievaardigheden, accuraat,
• Goede communicatievaardigheden;
• Digitale skills voldoende ontwikkeld: gewend zijn om met Filenet, samenwerkruimten, Oracle, Excel, Outlook, teams te kunnen werken of vergelijkbaar
• Affiniteit met vastgoed, vastgoedtekenwerk, 2D CAT, 3D- BIM, informatiemanagement;
• Goede schriftelijke en mondelinge vaardigheden;
• Beschikt over relativerings- en inlevingsvermogen en heeft gevoel voor humor.