Pauline Beijen

Testen | SAP

Resource Consultant

Aanvraag nummer

84433

Opdracht toegevoegd:

31-07-2026

Locatie:

Den Haag

Klant:

Ministerie van SZW

Uren per week:

36 uur

Uiterlijke aanbieddatum:

06-08-2026 08:00

Startdatum opdracht

10-08-2026

Einddatum opdracht

28-02-2027 met optie op verlenging

ZZP

Nee

Senior API-koppelingen Expert

Opdrachtgever

Het Financieel Dienstencentrum (FDC) is onderdeel van het ministerie van SZW en verzorgt de financiële administratie voor de vijf kerndepartementen van Binnenlandse zaken en Koninkrijkrelaties (BZK), Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), Onderwijs, Cultuur en

Wetenschap (OCW), Financiën (FIN) en Sociale zaken en Werkgelegenheid (SZW). Daarnaast verzorgen wij ook het functionele en applicatiebeheer voor de systemen waar we gebruik van maken, zoals SAP. Bij het FDC werken 120 medewerkers verdeeld over drie clusters (Betalen, Concernadministratie en Beheer) en een Staf. Het cluster beheer bestaat uit 25 interne medewerkers en een aantal externe (SAP) consultants.

 

Project

De Nederlandse Autoriteit voor de Uitleenmarkt (NAU) heeft via het ministerie van SZW eind 2024 kenbaar gemaakt aan te willen sluiten bij het FDC en het SAP 3F systeem. De overgang naar een samenwerkingsverband met SAP 3F betekent voor de NAU een aansluiting middels API koppelingen (Application Programming Interface) van het eigen zaaksysteem op een geïntegreerd financieel administratief systeem conform Logius | API-standaarden. De inrichting van het administratieve systeem is de afgelopen jaren ontwikkeld door BZK, Financiën, OCW ,SZW, VWS en VRO. De NAU sluit ‘as-is’ aan bij deze uniforme inrichting. De verandering voor de administratieve medewerkers van het FDC is dat zij voor hun werk specifieke kennis m.b.t. de NAU nodig hebben. De functionele wensen zijn vastgelegd in zgn. Risico en Impact (R&I) documenten. Dit zijn documenten voor het technisch ontwerpteam binnen het FDC om ontwikkelingen op te pakken. De eerder goedgekeurde procesbeschrijvingen zijn input geweest voor deze R&I’s. Het proces binnen het FDC wordt vervolgd met een beoordeling door het functioneel beheerteam. Zij geven de laatste input voor de start van de ontwikkeling van de API’s en de opzet van automatische incasso binnen het FDC.Aangezien de administratie van de NAU op 1-1-2027 volledig moet zijn aangesloten op het FDC is er behoefte aan een API specialist om de gevraagde koppelingen te realiseren.

 

Opdrachtomschrijving

• Bouwen en opleveren van de gevraagde API koppelingen tussen SAP en de applicatie van de NAU (Zakenpartner en vorderingenadministratie);

• Afstemmen bouw en beheer activiteiten met cluster beheer FDC;

• Inschattingen / calculaties maken van bouwwerkzaamheden op basis van functionele specificaties / wijzigingsverzoeken;

• Vertalen business requirements / functioneel ontwerp naar functioneel/technisch ontwerp t.b.v. ontwikkelingen API koppelingen

• Afstemmen oplossing op standaard oplossingsmogelijkheden SAP;

• Unittest en rapportage gerealiseerde oplossingen, aanbieding voor oplevering;

• Samenstellen inrichtingsdocumentatie;

• Voorbereiden transport en controleren transport;

• Advies en kennisoverdracht generieke toepassing API koppelingen aan cluster beheer FDC;

• Analyseren en oplossen van bevindingen / testincidenten;

• Rapporteren over de voortgang van de werkzaamheden aan productowner FDC.

KO-criteria.

Benodigdheden voor aanbieding VWS:

1. Nederlandstalig CV MAX 6 pagina's

2. Ingevuld Nederlands aanbieddocument met daarin een motivatie gericht op de aanvraag. Aanbieddocument max 1-1,5 pagina's lang zijn.

3. CV AVG-proof: Géén foto. Géén persoonsgegevens zoals (mail)adres, telefoonnummer, geboortedatum, nationaliteit of LinkedIn. Géén leveranciersgegevens

 

Eisen

Kandidaat beschikt over minimaal HBO werk-/denkniveau.

Kandidaat beschikt over minimaal 3 jaar ervaring in het ontwerpen, bouwen en opleveren van API-koppelingen.

 

Wensen

Mate waarin de kandidaat gedegen en aantoonbare kennis heeft van het gebruik van API in combinatie met SAP

Mate waarin de kandidaat kennis heeft van de API richtlijnen binnen Rijksoverheid

Mate waarin kandidaat business requirements kan vertalen en/of ervaring heeft met functioneel ontwerp naar functioneel/technisch ontwerp t.b.v. ontwikkelingen API koppelingen.

De kandidaat is in staat om richtlijnen op te stellen voor het generiek toepassen van API koppelingen.

Uurtarief: (laagste tarief / aangeboden tarief ) * maximale prijsscore