Pauline Beijen

Testen | Infra | Data

Resource Consultant

Aanvraag nummer

74678

Opdracht toegevoegd:

20-02-2026

Locatie:

Den Haag, Turfmarkt 147,

Klant:

Min.v.BZK Kerndepartement DGBK/DBF

Uren per week:

20 uur

Uiterlijke aanbieddatum:

23-02-2026 09:00

Startdatum opdracht

26-02-2026

Einddatum opdracht

25-08-2026 met optie op verlenging

ZZP

Ja

Senior ICT onderzoeker / MS-cloudexpert

Opdrachtgever
ICT is van groot belang bij het realiseren van de doelstellingen van het Rijk. Bijvoorbeeld voor de dienstverlening via internet aan burgers en bedrijven, de betalingen van AOW en kinderbijslag en de aangifte van de inkomstenbelasting. Om dat goed te blijven doen moet het Rijk steeds investeren en vernieuwen. Dat vraagt extra aandacht voor de risico's en een zorgvuldige besteding van belastinggeld binnen ICT-projecten. Het Adviescollege ICT-toetsing is opgericht om onder meer risicovolle ICT-projecten bij de Rijksoverheid te onderzoeken. De uitkomst, het advies, wordt openbaar en gaat met een reactie van de betrokken minister naar het Parlement.

Het Adviescollege ICT-toetsing is onafhankelijk en bestaat uit 5 collegeleden. Een ambtelijk secretariaat met aan het hoofd een secretaris-directeur ondersteunt het college. Het secretariaat is een compact team van circa twintig onderzoekmanagers en onderzoekspecialisten.

Het Adviescollege brengt naast haar adviezen over projecten met een ICT-component van meer dan 5 miljoen euro, ook adviezen uit over de doeltreffendheid en doelmatigheid van onderhoud en beheer van informatiesystemen. Deze adviezen worden na een onderzoek opgesteld door een team van interne medewerkers, aangevuld met externe expertise.

Opdrachtomschrijving
Het Adviescollege ICT-toetsing is op zoek naar een senior ICT-onderzoeker. Concreet bestaan de werkzaamheden uit:
• Het mede opstellen van een onderzoeksaanpak voor uit te voeren onderzoek. Door de ICT- onderzoeker worden onderzoeksvragen geformuleerd en wordt in overleg in het team op hoofdlijnen een onderzoeksaanpak geschetst inclusief relevante normen en criteria.
• Het tijdens het onderzoek uitvoeren van analyses gerelateerd aan de onderzoeksvragen.
• Het tijdens onderzoek sparren met en adviseren van het onderzoeksteam.
• Bijdragen aan het opstellen van de adviesrapportage.
• Het uitvoeren van kwaliteitsborging tijdens de toets en bij afronding van het onderzoekdossier. Kennis, ervaring, competenties en vaardigheden De ICT-onderzoeker:
• Heeft een afgeronde opleiding op het gebied van security/auditing waaronder tenminste CISSP, CISA, CRISC.
• Is een ervaren I(CT)-professional met tenminste 12 jaar relevante ervaring en bewezen succesvolle ervaring met cloudarchitectuur en security.
• Is analytisch en kan beschikt over strategische adviesvaardigheden, heeft ervaring in alle fases van het adviesproces en kan analytisch formuleren en rapportages volgens piramide principe schrijven.
• Heeft politiek-bestuurlijke sensitiviteit en omgevingsbewustzijn.
 

KO-criteria.

Benodigdheden voor aanbieding:
1. Nederlandstalig CV MAX 6 pagina's
2. Ingevuld Nederlands aanbieddocument met daarin een motivatie gericht op de aanvraag. Aanbieddocument max 1-1,5 pagina's lang zijn.
3. CV AVG-proof: Géén foto. Géén persoonsgegevens zoals (mail)adres, telefoonnummer, geboortedatum, nationaliteit of LinkedIn. Géén leveranciersgegevens.

Eisen:
• Kandidaat beschikt over aantoonbaar minimaal 12 jaar werkervaring in de IT.
• Kandidaat beschikt over aantoonbaar minimaal 8 jaar werkervaring met cloudarchitectuur.
• Kandidaat heeft aantoonbaar werkervaring op het gebied van security en compliance.
• Kandidaat heeft aantoonbaar de volgende certificeringen: CISSP, CISA, CRISC
• Kandidaat heeft aantoonbaar minimaal 5 jaar ervaring met diverse Microsoft- producten, specifiek de E5 suite.


Wensen:
• Mate waarin de kandidaat kennis heeft van cloudarchitectuur.
• Mate waarin de kandidaat kennis en ervaring heeft met Microsoft- producten, specifiek de E5 suite.
• Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met onderzoek naar securityaspecten van cloudarchitectuur en -inrichting.
• Mate waarin kandidaat beschikt over de gevraagde competenties en vaardigheden (toetsbaar in CV, motivatie en/of mogelijk gesprek).
• Mate van ervaring en/of affiniteit met de organisatie van de opdrachtgever.
• Uurtarief: (laagste tarief / aangeboden tarief ) * maximale prijsscore.